logo

Wykupowanie cudzych domen

logo

Wykupowanie cudzych domen,
czyli cała prawda o Sherlockach Holmesach polskiego Internetu!

Głośno o tym w mediach i sieci, mimo to firmy „naciągacze” nie zaprzestają swojej działalności i wciąż wydzwaniają do nas informując, że właśnie teraz ktoś próbuje wykupić nasze domeny, nasz kawałek sieci i wypracowaną przez niego wysoką pozycję w przeglądarkach internetowych… Jak się przed tym ustrzec?

A przed czym właściwie? Wykupieniem naszych domen czy NACIĄGACZAMI?

Jest piątek. Wczesne popołudnie. Nasza Klientka – uznajmy, że Pani Basia – odbiera telefon. Po drugiej stronie sznurka bardzo poważny męski głos informuje ją, że ktoś właśnie próbuje wykupić jej domeny. Pani Basia truchleje, nie tak dawno jak dwa miesiące temu zleciła pozycjonowanie swoich stron, założyła nowe konto pocztowe, którego adres właśnie wydrukowała na wizytówkach… Głos w słuchawce zapewnia ją, żeby się nie martwiła. Przecież ma wiele szczęścia. – Naszej firmie udało się wykryć próbę wrogiego wykupu – słyszy w słuchawce. – Możemy ją zablokować. Tylko musi Pani wykupić te domeny jako pierwsza…

Powyższy proceder najczęściej dotyczy sytuacji, w której posiadamy domenę: naszafirma.pl, a rzekoma próba wykupu dotyczy domen: naszafirma.com, naszafirma.com.pl, naszafirma.eu, itp. Zablokowania wykupu możemy dokonać samodzielnie wykupując powyższe domeny za pośrednictwem firmy, która wykryła próbę wykupu i za cenę, która prędzej czy później zwali nas z nóg!  

Zaniepokojona dziwnym zachowaniem rozmówcy, który nie mógł przesłać na jej maila, ani oferty ani wzoru umowy, Pani Basia serdecznie podziękowała wybawcy i odłożyła słuchawkę, tym samym oszczędzając od kilkuset do nawet tysiąca złotych. Niestety, kiedy chodzi o nasze domeny, nie wszyscy zachowujemy zimną krew i wielu z nas staje się łatwym kąskiem dla NACIĄGACZY.

Jak się przed nimi ustrzec? Poznając wroga!
Poniżej znajdziesz kilka przydatnych rad, które pomogą Ci w walce z NACIĄGACZAMI:

Po pierwsze:
Wykrycie próby wykupienia cudzej domeny jest niemożliwe!
Po drugie:
Pamiętasz ile kosztował wykup Twojej domeny?  Czy propozycja, którą słyszysz nie wydaje Ci się zbyt wygórowana?!
Po trzecie:
Poproś o przesłanie oferty lub wzoru umowy drogą mailową. Jeżeli Twój rozmówca uzna, że to z jakiś przyczyn niemożliwe albo nie ma czasu na to, abyś zapoznał się z ofertą, bo zaraz dojdzie do wykupu i domeny przepadną – zakończ rozmowę!
Po czwarte:
Jeśli nie znasz się na domenach – skontaktuj się w tej sprawie z osobą, której ufasz w tej kwestii, aby Ci doradziła, co zrobić.

 

Odpowiedz

logo
logo
Powered by WordPress | Projekt Elegant Themes